Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor

Telefonum gelen aramalarda çalmıyor ise aradı zaman telefon ekranında biri aradığında arama yapıldığını görüyor ancak cihazınızdan ses gelmiyorsa bu sorunun 2 nedeni olabilir. Birincisi yazılım, ikincisi donanım. Ancak öncelikle telefonun sesiz alma tuşunun açık olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayınız. Genellikle, sol kısımda bulunan tuşun kapalı olması sebebi ile ses çıkmamaktadır.

Telefonum Zil Sesi Çalışmıyor

Telefonum gelen aramalarda çalmıyor ise yazılımsa sorunlar: Ortaya çıkan sorunun nedeni yazılımsa, bazı uygulamaların kontrol edilmesi gerekir. Cihazınıza yüklenen bazı uygulamalar bu tür engellere neden olabilir. Arama ile ilgili uygulamaları cihazınızdan silerek gerekli sağlayabilirsiniz. Ancak sorun devam ederse cihazı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Sıfırlamadan önce yedekleme işlemini unutmayın. Tüm bu işlemlere rağmen sorun çözülmediyse bu sorunun nedeni büyük ihtimalle bir donanım sorunudur.

Telefon Buzzer Nasıl Değişim Yapılır

Donanım sorunlarının : Çözümü için Pendik Telefon Hastanesi servisimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Alınan darbeler sonucunda böyle bir sorun ortaya çıkmış olabilir ve aynı zamanda sıvı teması gibi sebepler sesin gelmesini engeller . Telefonunuzdaki hoparlör arızalandığı için gelen aramalar duyulmayacaktır.

Samsung Telefon Gelen Aramalarda Çalmıyor

Uçak modu açık olmadığını kontrol edin : Bu mod etkinleştirildiğinde, telefon aramaları doğrudan sesli postaya gönderilir. Bunu, Hızlı Ayarlar erişmek için telefonun ekranının üst kısmından aşağı çekerek veya Ayarlar > Ağ ve internet > Uçak modu giderek kontrol edebilirsiniz. Kapalı olduğundan emin olun.

Rahatsız etmeyin devre dışı olduğundan emin olun : Bu özellik açıkken, gelen aramalar dahil herhangi bir bildirim almayacaksınız. Ayrıca, Ayarlar > Sesler > Rahatsız Etmeyin > Otomatik olarak aç seçeneğine giderek Rahatsız Etmeyin seçeneğinin günün belirli saatlerinde otomatik olarak açılacak şekilde ayarlanmadığından emin olun.

Çağrı yönlendirme açık olmadığını kontrol ediniz : Google Voice gibi bazı uygulamalar, sesli postayı yönlendirmek için bu özelliği kullanır. Çağrılarınızın Skype gibi bir üçüncü taraf çağrı uygulamasına yönlendirilmediğinden emin olun. Aralık’taki eski Android telefonların çağrı yönlendirme ayarları vardır. Daha yeni modeller için uygulama ayarlarına gidin.

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor : Bazen kötü amaçlı yazılımlar Android telefonlara bulaşabilir. Kötü amaçlı uygulamaları cihazınızdan kaldırmak için uygulayabileceğiniz birkaç adım vardır. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak, sorunları tanımlamanın iyi bir yoludur.

Zil Sesi Çalmayan Bir Android Telefon Nasıl Onarılır : Kötü amaçlı uygulamaları ve diğer sorunlu verileri silmeyi umursayanlar, fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Bunu yapmadan önce telefonunuzu yedeklediğinizden emin olun.
Hepsi başarısız olursa, bu sorunun nedeni fiziksel hasar . Telefon Hastanesi gelerek tamir ettirilmesi veya değiştirilmesi için üretici veya firmamız ile iletişime geçiniz.

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

    Gerçek Müşteri Yorumu

    Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
    Burhan AÇIKGÖZ