Sim Kilidinin Şifresini Unuttum

Sim Kilidinin Şifresini Unuttum

Sim Kilidinin Şifresini Unuttum

Sim kilidinin şifresini unuttum veya diğer adıyla SIM ve PIN kodu, SIM kartınızın sizden izinsiz kullanımını ve rehber bilgilerinizi korumak amacıyla geliştirilmiş basit bir şifre. Sim kilidini en fazla 3 defa hatalı girebilirsiniz, tüm haklarınızı tamamladığınız anda SIM kart kendini bloke eder ve blokajın kaldırılması için PUK adlı bir koda ihtiyaç duyar.

Sim Kilidinin Nasıl Açılır

Sim kilidinin şifresini unuttum ve PIN kodunu girerken 3 kere deneme sayısını aşarsanız SIM kartın kilidini açmak için PIN Kilidi açmak için gerek (PUK) kodu girmeniz gerekecektir. PUK kodu ile SIM kartınızın kilidini başarıyla açtıktan sonra yeni bir PIN kodu girmeniz gerekecektir.

Asla SIM ve PIN veya PUK kodunu tahmin etmeye çalışmayın. Yanlış bir tahmin sonucunda SIM kartınız kalıcı olarak kilitlenmiş olabilir ve yeni bir SIM kart satın almanız gerekebilir.

Sim Kilidinin Şifresini Kaldırma

Android cihazlarda Sim kart şifresi kaldırma;

 1. Ayarlar > Biyometrik Veriler ve Güvenlik kısmına gidelim.
 2. Burada Sonra Sim kart kilidi ayarla kısmından Sim kart şifresini Diğer Güvenlik Ayarları kısmına girerek kapatabilirsiniz.

İSO cihazlarda Sim kart şifresi kaldırma;

 1. iPhone varsa Ayarlar > Hücresel > SIM PIN girelim.
 2. SIM PIN buradan kapatabilirsiniz.

 

SIM Kartı Okumuyor

Telefon sim kart hatası vermiyorsa yapabileceğiniz birkaç şey var. Aşağıda verilen çözüm önerilerinin hiçbiri sorunu çözmüyorsa yetkili servise başvurmanızı öneririz.

 1. Her şeyden önce, telefonu yeniden başlatmayı deneyin. Bu, sistemdeki küçük hataları düzeltmenizi sağlar.
 2. Sim kartı telefonun kart yuvasını kontrol edin. Aynı kartı farklı bir telefonda deneyerek sorunun sim kartla ilgili olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Aynı şekilde aynı telefonda farklı bir kart denemek de sorunun kaynağını bulmanıza yardımcı olacaktır.
 3. Telefonu yurt dışından satın aldıysanız, IMEI numarasının kayıtlı olduğundan emin olun. Kayıtlı değilse, hat kullanılamaz. Bu durumda sim kart yokmuş gibi görünebilir.
 4. Cihazın yazılımının güncel olduğundan emin olun. Bazı güncellemeler operatör ayarları ile ilgili olduğundan sim kartı etkileyebilir. Aktif bir güncelleme varsa onu kurun ve sim kartı yeniden yüklemeyi deneyin.
 5. Ağ ayarlarınızı sıfırlamak da sim kartın takılı olmadığı hatasını çözebilir. Telefonun ayarlar menüsünden hücresel veya şebeke Ayarlarına gidin ve oradan ayarları sıfırlayın.

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

  Gerçek Müşteri Yorumu

  Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
  Burhan AÇIKGÖZ