iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor

iPhone arama esnasında ses gelmiyor karşı tarafın sesinin size gelmemesi, sesinizin karşı tarafa gitmemesi ya da anlaşılmaz bir şekilde sesin duyulması çok can sıkıcıdır. Hadi gelin iPhone cihazımdan ses gelmiyor dedirten sorunları inceleyelim.

Arama Sırasında Neden Ses Gelmiyor

iPhone arama esnasında ses gelmiyor donanım veya cihaz ahize ses ayarları nedeniyle olabilir. Ahizeden çok az ses geliyorsa veya hiç ses gelmiyorsa, aşağıdaki yöntemler şikayetinizi düzeltecektir.

 1. Öncelikle kapat-aç yöntemini deneyelim. Telefonunuzu kapatıp açın ve ses seviyesini tekrar kontrol edin.
 2. iPhone telefonlarda Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik sekmesindeki Telefon Gürültü Önleme özelliğini pasif konuma getirin.
 3. Ayarları tekrar girin ve Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik – İşitme Cihazları – İşitme cihazı özelliğini etkinleştirin.
 4. Ekranımızın kırılmaması için ekrana taktığımız cam koruyucular da el cihazından ses gelmiyor şikayetini tetikleyen bir etken.
 5. Dediklerimizi aynen yaptıysanız ve ahizeden hala çok az ses geliyorsa ahizenin içi toz dolu olabilir. iphone ahize temizleme işlemini kulak pamuğu ve diş fırçası ile ekran üzerinde çok az sıvı ile temizlemek mümkündür. Ancak cihazın içini açmadan dışarıdan müdahale ile ahizeyi temizlemek, biriken kalıntıları iyice ahize içine itecektir.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Problemi

Bazı Apple kullanıcıları, iPhone ile yaptıkları görüşmeler sırasında sesle ilgili sorunlar yaşadıklarını söyledi. Nitekim kullanıcılar telefon görüşmeleri sırasında karşıdaki kişinin sesini duyamayacaklarından şikayet etmektedirler.

 1. Sesi açma düğmesini kullanın ve kulaklık takılı değilken ekranda zil sesi seviyesinin belirdiğinden emin olun.
 2. Hoparlör ızgarasının herhangi bir şekilde engellenip engellenmediğini kontrol edin. Ekran koruyucu, kasım ve hatta tozların büyük etkisi olabilir. Temizlemek için bir fırça veya basınçlı havadan yardım alabilirsiniz.
 3. Kulaklık jak kulaklık veya hoparlör bağlı olmadığından emin olun.
 4. Bluetooth’u devre dışı bırakın ve akıllı telefonunuzun herhangi bir Bluetooth cihazıyla eşleştirilmiş olup olmadığını kontrol edin.
 5. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik yolunu izleyin ve Telefon Gürültü Önleme özelliğini devre dışı bırakın, bazı kullanıcılar bu sayede sorunu çözebilecek gibi görünüyor.
 6. Son olarak, iPhone’u sıfırlamak için güç düğmesini ve ana sayfa düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Sorun devam ederse Apple teknik servislerinden yardım almanız gerekecektir.

Çağrı sorunsuz geliyor ve Aralık cevaplamada sorun yok, ancak diğer kişi ses çıkarmıyor. Ses seviyesi yüksek olduğunda da sorunla karşılaşılmaktadır. iPhone ses sorunu yaşayanlar bu çözümleri deneyebilir.

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

  Gerçek Müşteri Yorumu

  Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
  Burhan AÇIKGÖZ