iPhone Kamera Odaklama Sorunu

iPhone Kamera Odaklama Sorunu

iPhone Kamera Odaklama Sorunu

iPhone kamera odaklama sorunu hemen hemen her akıllı telefonda görülebilen sorunlardan biridir. Telefonunuz ne kadar kaliteli ve yeni olursa olsun bazı teknik nedenlerden dolayı yakınlaştırma özelliğini kaybedebilir. Kamera odaklama sorunu, iPhone veya diğer tüm akıllı cihazlarda yaygın bir durumdur.

Telefon Kamera Odaklama Sorunu Nedenleri Nelerdir

iPhone kamera odaklama sorunu birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlerin başında telefonun arka veya ön kamerasında meydana gelen deformasyonlar yer alıyor. Kamera merceği kirlenirse veya kırılırsa odak sorununuz olabilir.

Aynı zamanda uzun süredir kullanılan telefonlarda kameranın lens kısmının çizilmesi de odak problemlerinin ana nedeni olarak kabul ediliyor.

Bunlara ek olarak Samsung kamera odak sorunu gibi diğer tüm markaların da kendine göre nedenleri olabilir. Bataryada meydana gelen çeşitli arızalar bile kameranın odaklama yeteneğinin kaybolmasına neden olabilir.

Telefon Kamera Odaklama Neden Olmuyor Çözümleri

Telefonunuzun kamerasıyla ilgili bir odak sorununuz varsa, öncelikle sorunu tanımlamalı ve kaynağını bulmalısınız. Yukarıda belirtilen nedenler genellikle sık görülen sorunlarının en yaygın nedenleri arasındadır.

Özellikle kamera lensinde meydana gelen deformasyonlar için lens değişimine gidebilirsiniz. Telefon Hastanesi firmasının sunduğu bu hizmeti kullanarak arka veya ön kameranın yakınlaştırma gücünü artırabilirsiniz.

Ayrıca, pilin değiştirilmesi de odaklanma sorunlarını önemli ölçüde önleyebilecek bir çözümdür. Aynı zamanda mevcut coğrafi koşullar bazen odak sorunu yaratabilmektedir. Sisli veya puslu havalarda odaklanma sorunu yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden çekim yaparken hava durumuna bakmanızda fayda var.

iPhone Kamera Odaklama Sorunu Tamiri

iPhone kamerasına odaklanma sorunu yaşayan müşterilerimiz için ilk adımımız yazılım kontrolüdür. Yazılımda herhangi bir sorun olduğu tespit edilirse cihaz yedeklenir ve ardından sıfırlanarak yeniden kurulur. Müşterilerimize servisimize uğramadan bu adımı kendi evlerinde denemelerini tavsiye ederiz. Çok küçük bir ihtimal olsa da kameraya odaklanamama sorununun bu şekilde çözülme ihtimali var.

Mevcut lens düşme, çarpma gibi benzer nedenlerle kalıcı olarak hasar görmüşse değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde, sonsuza kadar odaklanmama sorunu olacaktır. Yeni kameranın kurulumu yaklaşık 120  ila 240 dakika içerisinde tamamlanacak. Müşterilerimiz cihazlarını bize ücretsiz kargo ile gönderebilirler. İşlem sonrasında verileriniz veya bilgileriniz kaybolmaz. Teknisyenlerimiz, kamera değişimi için Orijinal Ekipman Parçası parçalar kullanır.

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

    Gerçek Müşteri Yorumu

    Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
    Burhan AÇIKGÖZ