iPhone Ekranda Renk Bozulması

iPhone Ekranda Renk Bozulması

iPhone Ekranda Renk Bozulması

iPhone ekranda renk bozulması var, bu konuda ne yapabilirim kullanıcılarımızın merak ettiği sorulardan biridir. Ekran rengi problemi çoğu zaman yalnızca tek bir tamir yöntemiyle çözülebilen nadir hasarlar arasında yer almaktadır. Bu tamir elbette ekran değişimidir. 2006 yılından bu yana Telefon Hastanesi tüm İstanbul ve Türkiye’ye Orijinal veya A Kalite iPhone ekran değişimi yaparak ekran rengi solması sorununu çözmekteyiz.

Ekran Rengi Bozulursa Ne Yapılabilir

iPhone ekranda renk bozulması genellikle bir donanım arızasını gösterir. Bu tür arızalarda, LCD ekran renkleri normalde olması gerekenden farklı gösterir. Kullanıcıların renk kayması dediği şey, RGB renklerinin birbiriyle yanlış karışması ve daha garip renklerin ortaya çıkması durumudur.

Renk Filtre Açma

Renk körlüğünüz veya diğer görme güçlükleriniz varsa, renkleri ayırt etmeye yardımcı olması için renk filtreleri kullanabilirsiniz. Renk filtreleri, resim ve film gibi içeriklerin görünümünü değiştirebileceğinden, bu özelliğin yalnızca gerektiğinde kullanılması önerilir.

Ayarlar uygulamasını açın ve erişilebilirlik > ekran ve metin noktası > renk filtreleri dokunun. İhtiyaçlarınıza uygun bir seçenek belirlemenize yardımcı olacak üç renk alanı örneği göreceksiniz. İhtiyaçlarınız için en ideal filtreyi bulmak için numuneler üzerinde sola veya sağa kaydırın.

Telefonlarda Ekran Renk Solması

 • Çözüm: Cihazı Yeniden Başlatın.

Bu işlem cihazdan cihaza değişiklik gösterse de; iPhone 7 ve 7 Plus için; ses kısma tuşuna ve güç düğmesine aynı anda birkaç saniye basın. iPhone 6s ve önceki sürümleri için; güç düğmesine ve ana sayfa düğmesine aynı anda birkaç saniye basın. Bu en basit yöntemdir. Bu yeşil ekran sorununuzu çözmediyse .

 • Çözüm: Cihazınızı Bilgisayara Bağlayın.

Bu süreçte, iPhone bilgisayara bağlamanız yeterlidir. Başka bir eylem. 10-15 dakika bekleyin. Bazı durumlarda, görüntü artabilir. Apple logosunu görüyorsunuz.

 • Çözüm : Cihazınızı Şarj Cihazına Takın.

iPhone orijinal şarj cihazına takın ve birkaç dakika bekleyin.

Ekranınız Dokununca Yanıtı Vermiyor

Ekranınız veya ekranınızın bir kısmı yanıt vermiyorsa cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamanız gerekebilir. Bu adımları takip et:

 • Face id özellikli iPad modelleri:: Sesi Aç düğmesine basın ve hemen bırakın. Sessiz düğmesine basın ve hemen bırakın. Cihaz yeniden başlayana kadar Üst düğmeyi basılı tutun.
 • iPhone 8 veya sonraki modeller: Sesi Aç düğmesine basın ve hemen bırakın. Sessiz düğmesine basın ve hemen bırakın. Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
 • iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. Nesil): Apple logosunu görene kadar hem Yan (veya Üst) düğmeyi hem de Sessiz düğmesini basılı tutun.
 • Ana Sayfa düğmeli iPad, iPhone 6s veya önceki modellerin yanı sıra iPod touch (6. nesil) veya önceki modeller: Apple logosunu görene kadar Yan (veya Üst) düğmeyi ve Ana Sayfa düğmesini basılı tutun.

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

  Gerçek Müşteri Yorumu

  Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
  Burhan AÇIKGÖZ