Telefon Tamiri Nasıl Yapılır ? Nerede Yaptırabilirim ?

Telefon tamiri

Telefon Tamiri Hakkında Bilgi ?

Ülkemizde telefon kullanımının artmasıyla beraber telefonda çıkan problemlerin çözümü için işlerinin de bir hayli arttığını biliyoruz. Telefon Tamiri denince sabit telefonların da dahil olmak üzere eskiden kullandığımız ve artık çok az sayıda kullanılan tuşlu telefonların ve küçük yaşta çocukların bile elinde bulunan akıllı cep telefonlarının çıkardığı problemlerin ya da kullanıcılarının hataları gibi etkenlerden dolayı problemin çözümü aklımıza geliyor. Akıllı cep telefonlarının da kullanımının bu kadar arttığı bu dönemlerde cep telefonu tamircileri de her köşe başında bulunur hale geldi. Cep telefonu tamircileri cep telefonu kullanıcılarını çekebilmek için birbiriyle yarış içerisine girdi.

Cep Telefonu Tamircilerini Birbirinden Ayıran Özellikler

Cep telefonu tamircileri cep telefonu kullanıcılarına sunduğu hizmetlerle birbirlerinden ayrılmaktadır. Bazı cep telefonu tamircileri markalarla anlaşma yapıp yetkili servisleri olarak orijinal ürün ve garantili işlem ile müşterilerini çekmekte. Bazı cep telefonu tamircileri kısa sürede problem çözerek cihazları müşteriye ulaştırmasıyla farklılık yaratmaktadır. Artık tüm telefon tamiri yapan firmalar ve mağazalar da tüm hizmetler verilebilmektedir. Bu hizmetlerin arasında profesyonel cihazlarla, kısa sürede çözümler üretmek, Müşterilerin bir problemle karşı karşıya kaldığı durumlarda kendilerine ulaşımı kolay sağlamak, tamirini ve bakımını yaptıkları cihazların takibini müşterilerine kolay yoldan sağlamak, yedek parça temini süresini kısa olması gibi özellikler vardır. Telefon Tamiri tek başına yaşadıkları problemler karşısında yapan firmaya başvurmasına yetmemektedir. Bir çok telefon tamircisi internet üzerinden oluşturduğu sitelerinde çeşitli uygulamalarla müşterilerine ulaşmaktadır.


telefon tamiri
telefon tamiri

Telefon Tamiri İşleminin Uygulanması

Telefon tamiri yan sanayi ürünleriyle bile yapılsa,  gerçekleştiren firma yaptığı işleme ve yedek parçaya belli bir süre garanti vermektedir. Bu garanti süresinde yaptığı işlemden ve değişimini yaptığı yedek parçadan sorun çıkarsa ücretsiz olarak destek vermektedirler. Yetkili teknik servis olarak görev yapan telefon tamircileri garantisi devam eden ve etmeyen telefonlara orijinal parça ve marka adı altında tamirat hizmeti vermektedir. Orijinal parçayla işlem yapan yetkili teknik servisler, diğer servislere göre biraz daha pahalı olmasına rağmen marka adı altında olması ve orijinal parça garantisi olması açısında bir çok telefon kullanıcısı tarafından tercih sebebidir.

 

Bu Yazıyı Paylaş


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir