Dokunmatik Ekran Tamiri

Dokunmatik Ekran Tamiri

Dokunmatik Ekran Tamiri

Dokunmatik Ekran Tamiri Cep telefonu vizyonun oluşan ve genellikle güvence kapsamında yer edinen bazı problemler vardır. Bunlar, piksel ölmesi diye adlandırılan bir kaç pikselin görevini yerine getirmeyip ekranda nokta şeklinde renksizlik oluşturması, cep telefonu ekranının ışıklandırma sorunuyla alakalı ekranda oluşan parlaklık geçişleri yahut topyekün ekranın kararması.

Renklerin canlı gaslıkmemesi ve renk kaymaları, ekranda net olmayan görüntü gibi problemlerdir. Teknik servisler ve telefon tamircileri bu mevzuda kendilerini bir hayli geliştirmiş ve hemen derhal har marka ve her çeşit telefonun dokunmatik ekran tamirini gerçekleştirmektedir. Tamiri gerçekleşmeyen dokunmatik vizyonun da değişimini kolayca yapabilmektedirler.

Dokunmatik Ekranın Bozulması ?

Akıllı cep telefonlarında hasar sonucu veya başka bir sistem problemi yüzünden dokunmatik ekranda hasar oluşmasa da dokunmatik hassasiyeti mevzusunda problemler çıkabilir. Bu şeklinde problemlerinde çözümü Dokunmatik ekran tamiri yapılmasından geçer. Dokunmatik ekranın tamiri için ustalaşmış makinalar kullanan ve işini özenle yapan bir teknik servis seçilmeli. Aksi takdirde dokunmatik ekran tamiri hassasiyet isteyen bir iş olduğu için hassasiyetle yapılmayan onarım yada değişiklik. Tekrar problemle karşılaşmanıza veya akıllı cep telefonunuza gelen en minik hasarda ekranın çatlamasına, kopmasına ve kırılmasına neden olabilir. Böyle bir konum olduğunda aslına bakarsan pahalı olan ekran değişimi yine yapmanız gerekebilir.

Dokunmatik Ekran Tamiri Fiyatları ?

Son model akıllı cep telefonlarının büyük bir bölümünü oluşturan ekranları büyük bir örutubet taşımaktadır. Herhangi bir hasar veya problem oluştuğunda, telefon çalışıyor bile olsa ekranı görme zorluğu ve dokunmatiğin hassaslığını yitirmesi şeklinde sebeplerden rahat kullanımı için tamir edilmesi gerekmektedir. Bazı akıllı cep telefonu çeşitlerinde ekran özelliklerinin de çok olmasıyla dokunmatik  fiyat olarak bir fazlaca yükselmektedir. Yüksek görüntü kalitesi ve milyonlarca rengi içinde barındıran ekranlar derhal derhal telefonun fiyatına yakın olabilirler.

Çünkü dokunmatik  gerçekleştirmeden önce fiyatların iyi araştırılması ve seçilecek yedek parçanın kalitesi bir hayli örutubet taşımaktadır. Daha ucuz olsun diye yan endüstri ürünleri arasından seçilen akıllı cep telefonlarının dokunmatik ekranlarında tamirden sonra verim sağlanamaz ve istenilen görüntü kalitesi elde edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

    Gerçek Müşteri Yorumu

    Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
    Burhan AÇIKGÖZ