Telefonum Kendi Kendine Titriyor

Telefonum Kendi Kendine Titriyor

Telefonum Kendi Kendine Titriyor

Telefonum Kendi Kendine Titriyor kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan biri de kullandıkları telefonun ekran ışıklarında titreme sorunu yaşamalarıdır. Telefon ekranı kendi kendine titremeye başlayabilir, çizgiler yukarıdan aşağıya dalgalı bir şekilde kayabilir veya benzer sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunların nedeni yazılım veya donanım olabilir.

Telefonum Işıklarında Titreme Sorunu

Telefonum Kendi Kendine Titriyor kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan biri de kullandıkları telefonun ekran ışıklarının titremesi sorunudur. Telefon ekranı kendi kendine titremeye başlayabilir, dalgalı çizgiler yukarıdan aşağıya kayabilir veya buna benzer sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu sorunların nedeni yazılım veya donanım olabilir. Bireysel olarak yapabileceğiniz birkaç işlem ile telefon ekran titreşimini sona erdirebilirsiniz.

1. Batarya Arızası

Telefon ekranını aydınlatmak için pilden gerekli enerjinin alınmadığı durumlarda ekran titremeye başlayabilir. Bunun nedeni kullanılan uygulamaların veya bataryanın gerekli enerji verememesidir.

Çözüm olarak, pili telefondan çıkarın. Telefonunuzun pili çıkarılamıyorsa pil bitene kadar hiç kullanmayın. Ardından pili takın. Telefonunuz %100 şarj olana kadar cihazı şarjdan çıkarmayın. Sorununuz çözülebilir.

2. Kullanılan Programlar

Kullandığınız bazı uygulamalar (özellikle video düzenleme, ekran görüntüsü alma veya video çekme programları) ekranın titremesine neden olabilir. Bu tür programlar, arka planda bir ekran kullanılmasına ve ışık şiddetini kontrol eden fotosellere farklı komutların gönderilmesine ve bunun sonucunda titremeye neden olabilir.

Çözüm, ilgili programları silmektir. Veya yedek aldıktan sonra telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek sorununuzu çözebilir.

3. Otomatik Aydınlatma

Telefonum Kendi Kendine Titriyor neden olan bir diğer durum ise telefonun otomatik aydınlatmada kullanılmasıdır. Otomatik aydınlatma sensör ortam ışığını tam olarak çözemediği durumlarda titreme meydana gelebilir.

Çözüm, otomatik aydınlatmayı kapatarak cihazı belirtilen bir aydınlatma yüzdesinde kullanmaktır.

4. Ekranın Aldığı Darbeler

Ekrana darbeler, dahili ekranda küçük kırılmalara veya çatlaklara neden olabilir. Böyle bir durumda titremenin yanı sıra renk değişimleri veya paralel çizgiler de gözlemlenebilir.

Çözüm, alanında uzman ve Telefon Hastanesi gelerek yardımıyla ekran değişimi yapmaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon kendi kendine titriyor Samsung , Bildirim gelmediği halde telefon titriyor , Telefon kendi kendine titriyor iPhone , Huawei telefon sürekli titriyor , Xiaomi kendi kendine titriyor , Telefon kendi kendine titriyor Oppo , iPhone bildirim gelmediği halde titriyor , Huawei sürekli titriyor

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

    Gerçek Müşteri Yorumu

    Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
    Burhan AÇIKGÖZ