LG G2 Batarya Şişme Sorunu Karşısında Ne Yapmalısınız?

LG G2 Batarya Şişme Sorunu Karşısında Ne Yapmalısınız?

LG G2 Batarya Şişme Sorunu LG firmasının önemli telefonlarından biri sayılan G2 çıktığı ilk günden beri ülkemizde pek çok kullanıcının tercihleri arasına girdi. Şarj dayanıklılığı konusunda bekleneni veren G2 serisi, aşırı hız beklemeyenler için güzel ve uygun fiyatlı bir seçim oldu.

Orijinal LG G2 Batarya Değişimi Fiyatı 249 TL

LG G2 telefonların genel sorunlarını ele aldığımızda pek çok telefon gibi bize gelen arızalar içerisinde ekran sorunlarını, kırılmış/çizilmiş kapak ve kasaları ve bataryaların şişme sorunlarını gözlemlemekteyiz. LG G2 telefon kullanıcıları, tamir veya değişim söz konusu olduğunda biraz tereddüt yaşıyorlar. Ekran sorunları, LG G2 Batarya Şişmesi Sorunu, dokunmatik sorunu gibi problemlerin çözümleri ararken doğru servisi bulmakta sorun yaşayabiliyor, fiyat konusunda endişeli oluyorlar.

LG G2 Batarya Şişmesi Sorunu ile ilgili uzman teknisyenlerimizin tavsiyelerini sizinle paylaşmak istiyoruz. LG G2 Batarya Şişmesi Sorunu nedir ve nasıl anlaşılır; batarya şişmesi durumunda ne yapmak gerekir? Alabileceğimiz önlemler nelerdir? Tüm bu konuları masaya yatıralım ve aklınızdaki sorulara cevap bulalım.
Telefonunuzun bataryasının şişmesi bazen arka kapak bölümünden bariz bir şekilde belli olur, bazen ise kapağınızı açtığınızda bunu fark edebilirsiniz. Neden böyle bir sorun yaşıyoruz? Batarya şişmesinin pek çok sebebi olabilir. Dilerseniz belli başlı sebepleri sıralayalım.
LG G2 Batarya Şişmesi Sorunu yaşayanlar genellikle orijinal şarj aleti kullanmayanlar olabiliyor. Cihazınıza uygun kullanılmayan şarj cihazları başta bataryanızın şişmesine, büyümesine neden olabilir. Bu genellikle bütün telefonlar için geçerlidir.
LG G2 Batarya Şişmesi Sorunu yaşanmasının yaygın nedenlerinden biri de telefonunuzu şarj olurken kullanmaktır. Şarj cihazına bağlı telefonunuzu kullanmak batarya büyümesi, şişmesi, yanması gibi durumlara neden olabilir.
Batarya şişmesi sorunlarının önüne geçmenin bir yoldu da cihazınızı fazla ısınacak kadar çalıştırmaktan uzak tutmaktır. Birden fazla açılmış programlar/uygulamalar cihazınızın ısınmasına neden olacağından bataryanızda sorunlar meydana gelebilir.

LG G2 Batarya Şişme Sorunu Karşısında Ne Yapmalısınız?

orjinal lg g2 batarya degisimi

Telefon bataryanızı kullanırken dikkat etmek oldukça önemlidir. Telefonunuzu şarj ediyorsanız batarya dolmadan almayınız veya batarya dolduktan sonra telefonunuzun uzun süre şarj halinde kalmamasını sağlayınız. LG G2 Batarya Şişme Sorunu Karşısında Ne Yapmalısınız?
Telefonlarınızı farklı USB kabloları ile şarj etmek yerine orijinal kablo kullanınız. LG G2 Batarya Şişme Sorunu Karşısında Ne Yapmalısınız?
Telefon araç şarj kitleri ile telefonunuzu şarj etmek mecbur kalmadıkça yapılmaması gereken bir şarj yöntemidir. Araçlarda oluşabilecek düzensiz elektrik akımı bataryanıza zarar verebilir.
LG G2 Batarya Şişmesi Sorunu yaşıyorsanız en uygun çözüm bataryanın değişimidir. Bataryanın tamir edilmesi zahmetli ve pahalı bir işlemken, çoğu zaman tamiri mümkün olmamaktadır. Size orijinal LG bataryası değişimi hizmeti sunan Cep Hastanesi, oldukça uygun fiyata sorununuzu çözecektir. Garantili cep telefonu onarım ve değişim işlemlerinin doğru adresine sorununuzu bildirin, kısa sürede LG keyfinize kaldığınız yerden devam edin.

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

    Gerçek Müşteri Yorumu

    Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
    Burhan AÇIKGÖZ