iCloud Yedekleme Nasıl Yapılır ?

iCloud Yedekleme Nasıl Yapılır ?

iCloud Yedekleme Nasıl Yapılır ?

iCloud Yedekleme Nasıl Yapılır ?, Apple’ ın bir ürünü olan iphone nun yedekleme birimi icloud dur. Yedekleme işlemi telefonunuzdaki verilerin kopyasını almak ve onları güvenli bir şekilde saklamaktır. Yedekleme yapabileceğiniz cihazlar iPad iPod Touch ve akıllı telefonlarınızdır. Telefon çalınması veya bulunması vaziyetinde yedekleme işlemi yaptıysanız bilgilerinize tekrar almanız bu sistem ile olası olacaktır. şayet icloud hesap mail ve şifresi biliniyorsa Diğer  bilgisayarlardan hesaba ulaşmak mümkündür. Kılavuz ,fotoğraf ,müzik  , gibi uygulamalara ulaşım  sağlanır. Şifremizi başkalarına vermekte yarar vardır.Başkalarının telefonunuza ve Bilgilerinize erişmesi bu durumla olası olacaktır. Yedekleme işlemi Bilgi güvenliği için Mühim  bir durumdur.Belirli aralıklarla yedekleme işlemini yapmak sizin için yaralı olacaktır. Telefonunuzun ne vakit başına bir Amel geleceğini bilemezsiniz .çünkü önlem almanızda yarar vardır. Yedekleme işlemi aygıt üzerinden yapılmaktadır.

Yedekleme işlemi  için  ;

• Mobil cihazınızı bir wifi ağına  bağlamanız gerekmektedir.

• Ayarlar kısmından adınız kısmına gelip iCloud seçeneğini tıklayınız.

• iCloud yedekleme seçilir .

• Son olarak ekranda bulunan şimdi yedekle seçeneğine  tıklayarak.

• Yedekleme işlemini başlatmış olursunuz.

Önemli bir not olarak aygıt yedekleme işlemini wifi baglantısı üzerinden yaptığı için irtibat kısmında bir sıkıntı olmaması gerekmektedir. şayet bağlantıda kopma veya kesilme gibi bir vaziyet olursa yedekleme işlemi yarım yapılır veya hiç yapılmayabilir. çünkü sıhhatli  bir yedekleme işlemi olmaz.

Yedekleme işleminin işleyiş durumunu özdeş ekran üzerinden şimdi yedekle bölümündeki kısımdan nihayet yedekleme tarih ve saatini görebilmeniz olası olacaktır.

Bu ameliye manuel yedekleme işlemini ve özdeş vakitte iCloud otomatik yedekleme de mümkündür.

iCloud ile otomatik yedekleme yapma

Aygıtınızın Ayarlar kısmından adınız , not Buradan da iCloud yedekleme kısmına gelerek buranın Aleni olması gerekmektedir. aygıt bir wifi ağına bağlanılarak ekran kilitleme işlemi yapılır. Bu işlemin anne kaidesi ekranın kilitle olmasıdır. Bu işlemlerden sonra otomatik olarak günlük yedekleme işlemini sistem yapmaktadır. İcloud ilk giriş yaptığınızda sistem tarafından sana 5 gb  ücretsiz saklama alanı vermektedir. İcloud sisteminde 2 tb saklama alanı  bulunmaktadır. henüz Çok alana ihtiyacınız varsa aylık belli bir ücretle satın almanız olası olacaktır.

iTunes ile Yedekleme Yapmak da mümkündür .Bu ameliye bilgisayar üzerinden yapılabilmektedir.

iTunes programını açıp bilgisayarınıza bağlayarak aygıt  paralosi ile giriş  işlemini  gerçekleştirin. şayet şifrenizi eşleşmesi yedekleme işleminde yapamazsınız .Açılan ekrandan cihazınızı seçin yedekleme işlemini başlatın iTunes ekranında bulunan işlemleri izleyerek yedekleme işlemini tamamlayın. Yedekleme bölümünde ne vakit yediklerimize değin, üzerine profili görebilirsiniz.

Anlatmış olduğumuz işlemleri yapıp bir Netice alamadıysanız firmamıza başvurarak yedekleme işleminizi kolaylıkla yapmanızı sağlayabiliriz. Elektronik cihazların her Lahza başına bir şey gelebileceğini düşünerekten sık aralıklarla yedekleme işlemi almayı unutmamanız gerektiğini anımsatmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

    Gerçek Müşteri Yorumu

    Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
    Burhan AÇIKGÖZ