Redmi Note 12 Pro Kulaklık Girişi Sorunu

Redmi Note 12 Pro Kulaklık Girişi Sorunu

Redmi Note 12 Pro Kulaklık Girişi Sorunu

Redmi Note 12 Pro Kulaklık Girişi Sorunu; Neyse ki çok sayıda cep telefonu hem 3,5 mm jaklı klasik kulaklıkları hem de Bluetooth seçeneğini kullanma imkanı sunmaya devam ediyor. Birçok telefon seçeneği sunar. Ancak cep telefonunun kulaklıklarını algılaması çok yaygın olduğu için cep telefonunu suçlamadan önce çok emin olmamamız ve bazı değişkenler atmamız gerekecek.

Redmi Note 12 Pro Kulaklık Girişi Sorunu Neden Olur

Redmi Note 12 Pro Kulaklık Girişi Sorunu; Telefon kulaklığı algılamıyorsa önce kulaklığı kontrol etmelisiniz. Tabii ki, markaya bağlı, ancak kulaklıklar da kolayca kırılan aksesuarlardır. Bu nedenle, sorun kulaklıklardan kaynaklanıyor olabilir. Yapacağınız ilk şey, kulaklığın sağlam olup olmadığını kontrol etmektir. 3,5 mm jakı kontrol ederek başlayın. Kulaklıklı mikrofon setinin telefona giren kısmı kırılmış veya bükülmüşse, kulaklık çalışmaz.

Redmi Note 12 Pro Telefon Kulaklık Soketi Arızası

Kulaklık soketi arızası sorunlarının 4 ana nedeni vardır. Bu nedenlerden bazılarını kendiniz çözebilirsiniz. Ancak diğerleri çözmek için teknisyen müdahalesine ihtiyaç duyar.

 • Toz ve kir gibi parçacıkların birikmesi nedeniyle kulaklık soketinin tıkanması.
 • Kulaklıkta bir arıza olabilir.
 • Sıvı veya nem ile teması nedeniyle bozulabilir.
 • Kulaklık soketi çarpmalar nedeniyle arızalanabilir.

Redmi Note 12 Pro Kulaklık Girişi Sorunu Çözümleri

Redmi Note 12 Pro Kulaklık Girişi Sorunu; Kulaklık girişi herhangi bir şekilde hasar görmüşse kulaklık ile cihaz arasında bağlantı kurulamıyor ve bağlantı noktasını kullanamıyorsunuz. Kullanmadığınız zamanlarda kulaklık soketini bir diş fırçasıyla kolayca temizleyebilirsiniz.

Redmi Note 12 Pro Kulaklık Girişi Sorunu

Kulaklık Yuvasını Temizleyin

3,5 mm kulaklık jakı toza ve saça maruz kalacak kadar geniştir. Kulaklığınızı jaka tam olarak takamıyorsanız, bunun nedeni yabancı madde veya toz birikmesidir. Kulaklık jakına basınçlı hava uygulayarak da gerekli temizliği yapabilirsiniz.

Cep Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonu yeniden başlatmak çoğu durumda çalışır. Sistem önbelleğini temizlemek genellikle uyumluluk sorunlarını giderir. Bunu yapmak için güç düğmesini basılı tutuyoruz ve yeniden başlat seçeneğine tıklıyoruz. O zaman sadece kulaklıkları tekrar takıp tekrar denememiz gerekiyor.

Telefonunuzun Ses Ayarlarını Kontrol Edin

Kulaklığınızı kontrol ettiğinizde herhangi bir sorunla karşılaşmazsanız, ikinci aşamaya, yani telefon kontrolüne geçebiliriz. Özellikle kulaklık kullanırken bağlantı aniden kesilirse ve telefonun kulaklığı algılamaması sorunu ile karşı karşıya kalırsanız telefonu mutlaka kontrol etmelisiniz. Sorun, ses ayarlarındaki bir yazılım sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey sesli düzenlemeler yapmaktır.

Bluetooth’u Kapatmayı Deneyin

Bluetooth etkinse, devre dışı bırakın ve kulaklığı tekrar bağlamayı deneyin. Eşleştirme daha önce yapılmışsa, cep telefonu bağlı kulaklıkları algılamakta sorun yaşayabilir. Tamamlandığında, cep telefonunu yeniden başlatır ve tekrar test ederiz.

Telefonunuzla Sıvı Teması Oldu mu?

En yeni akıllı telefon serilerinin çoğu suya dayanıklıdır. Ancak her telefon suya dayanıklı değildir. Su geçirmez olmayan bir telefonunuz varsa ve telefonunuz sıvı ile temas ederse, kulaklık girişi oksitlenebilir veya tamamen hasar görebilir. Bu durumda en yakın teknik servise başvurmanız gerekecektir.

Algılandı Ancak Bağlanmıyor

Bu, Xiaomi telefonlarındaki en yaygın hatalardan biridir. Kulaklıkları bağladığımızda, ekranın üst kısmında bildirim simgelerinin yanında görünürler. Bunun nedeni, seçeneğin etkin olmaması ve bu nedenle kulaklıkların cep telefonu tarafından algılanmadığını varsayabiliriz. Etkinleştirmek için Ayarlar / Sistem / Kullanıcı Arabirimi Yapılandırması’na gitmemiz gerekiyor. Ardından birkaç seçenek göreceğiz ve kulaklıkların etkin olduğundan emin olmamız gerekecek.

Kulaklık Soketinin Değiştirilmesi

Belirli bir süre bekledikten sonra bu sorun kendiliğinden çözülmezse kulaklık soketi değiştirilmelidir. Telefonu inceledikten sonra akıllı telefonlarda yaşadığınız kulaklık soketi sorununa kesin çözümü size vermemiz gerekiyor. Kulaklık soketi sorununu çözmek için servisimiz ücretsiz teşhis sağlar.

Kulaklık Soketini Değiştirirken Bilgiler Silinecek Mi?

Kulaklık soketi, değiştirme sırasında telefondaki hiçbir bilgiye zarar vermez. Kulaklık soketinin değiştirilmesi, telefonların açılması ve içindeki arızalı parçaların değiştirilmesiyle gerçekleştirilir. Bu arızalı parçaların değiştirilmesi, bilgilerin kaybolmasına veya silinmesine neden olmaz.

Redmi Note 12 Pro Telefon Kulaklık Soketi Değişimi

Telefon Hastanesi kulaklık soketinin değiştirilmesi, orijinal ürünü kullanan profesyonel teknisyenler tarafından gerçekleştirilir. Arızalı soket dikkatlice çıkarılır ve orijinal ile değiştirilir.

 • Teknik servis verdiğimiz alan rutin olarak sterilize edilmekte ve teknik servisin gerektirdiği en uygun ortamda yapılmaktadır.
 • Xiaomi cihazınızın kulaklık soketi orijinal ürünle değiştirilir.
 • Cihazınızdaki tüm bilgiler bozulmadan kalır ve silinmez.
 • Operasyonlarımızı gerçekleştirdiğimiz teknik servis odamızı tamamen steril ve statik elektrikten uzak tutuyoruz. Ayrıca 7/24 güvenlik kameraları sayesinde cihazınızı güvende tutuyoruz.
 • Telefonunuz 3 aylık Telefon Hastanesi teknik servis garantisi altındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

  Gerçek Müşteri Yorumu

  Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
  Burhan AÇIKGÖZ