iPhone Ses Entegresi Tamiri

iPhone Ses Entegresi Tamiri

iPhone Ses Entegresi Tamiri

iPhone ses entegresi sorunu birçok modelin kronik bir arızası haline geldi özellikle iphone 7 ve 7 plus modelleri en sık karşılaştığımız sorunlardan biri. Arama sırasında cihazdan ne ahizeden nede hoparlör kısmından ses gelmiyor ve sesiniz mikrofon kısmından olmuyor ve genellikle arama sırasında hoparlör ikonu da aktif değil. Bu arızanın tamiri, anakart üzerinde ses entegresi bulunan ses entegresi değiştirilmesi ile mümkündür.

iPhone Ses Entegresi Bozuk Olduğunu Nereden Anlarım

iPhone ses entegresi bozuk olup olmadığı elbette teknik inceleme sonucunda ortaya çıkmasıyla mümkün çok basit yani genelde hoparlör icon görüşme sırasında şeffaf oluyor ve ses gitmiyor ve oradan ses gelmiyor , genellikle %90 doğruluk gösterir. Aşağıdaki fotoğraftan da anlaşılacağı gibi konuşma sırasında hoparlör tabelanız şeffaf ise %90 ses entegresi sorununuz var demektir.

iPhone Ses Entegresi Tamir Fiyat Listesi

Model
Fiyat
iPhone 7 Ses Entegresi Değişim Fiyatı
849 TL
iPhone 7 Plus Ses Entegresi Değişim Fiyatı
999 TL

iPhone 7 – 7 Plus Ses Sorunu

iPhone Ses Entegresi Tamiri

iPhone 7 ve 7 plus cihazlarda arama sırasında ses gelmiyor veya gitmiyor. Görüşme sırasında hoparlör icon pasif konumdadır Sorunun çözümü profesyonel servis personelimizin anakart üzerindeki ses entegresi değiştirerek mümkündür.

iPhone Ağır Çalışma Sorunu

iPhone cihazlarda ses entegresi başarısız olduktan sonra genellikle cihazda meydana gelen sorunlardan bir diğeri de cihazın normalden çok daha yavaş çalışmaya başlamasıdır, bu yavaşlama sorunu ses sorunu yapıldıktan sonra giderilmektedir.

iPhone Titreşim Sorunu

Nadiren durumlarda ses entegresi ile birlikte cihazın titreşimimde bozulmaktadır ses arızasının onarımından sonra ses entegresi ötürü kaynaklı bir sorun ise buda çözüme kavuşacaktır.

iPhone 7 Ses Entegresi Neden Bozulur

iPhone 7 ses entegresi kısmının bozulmasının en büyük sebebi ise telefonun zaman içerisinde aldığı darbeler. çok küçük bir parça olan bu entegresi altına alınan darbeler ile veri yollarının işlevini kaybetmesi ile başlayan sorun, arızalı parçanın onarılması veya değiştirilmesi ile giderilmektedir.

Telefona sıvı teması, düşme ve darbe kaynaklı sorunlar, kullanılan şarj cihazı, yazılım güncellemesinde bozuk dosyaların yüklenmesi gibi durumlar ses entegresi bozulmasını sağlar.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Ses entegresi bozulursa ne olur , iPhone 7 Ses Entegresi fiyatı , iPhone ses entegresi , iPhone ses entegresi sorunu , iPhone ses entegresi Değişimi , iPhone 7 Ses Entegresi değişim Fiyatı , iPhone 7 ses entegresi Değişimi , Ses entegresi Nedir

Telefon Hastanesi

Servis Çağır

    Gerçek Müşteri Yorumu

    Acil olarak gittiğimizde 2 saat gibi kısa sürede işimizi hallettiler. Fiyatı da gayet makul teşekkürler
    Burhan AÇIKGÖZ