iPhone Ekran Kalibrasyonu Sorunu ve Çözüm Yolları ?

iPhone ekran kalibrasyonu konusu

iPhone Ekran Kalibrasyonu Nasıl Yapılır ?

iPhone telefonunuz var ve  uzun zamandır kullanıyorsanız, zaman içerisinde ekran üzerinde bulunan Home tuşunun  işlevini yitirdiğini bilirsiniz. Oldukça işlevsel olan ve ekran kilidi açmaya, ana menüye dönmeye ve açık uygulamaları görüntülemeye yarayan Home tuşu,  zamanla daha az duyarlı hale gelmektedir. Home tuşuna bastığınızda herhangi bir şey olmuyor veya bir kaç kez bastıktan sonra işlem yapmaya devam ediyorsa, home tuşunuzun kalibre edilmesinin vakti gelmiş demektir. Apple  her ne kadar home tuşu sorunlarına çözüm üretmeye çalışsa da, yazılımsal bir hata olarak karşımıza çıkan iPhone ekran kalibrasyonu sorunu hala devam etmektedir.


Home Tuşunun Kalibrasyonu Nasıl Yapılır ?

iPhone ekran kalibrasyonu oldukça basit şekilde yapılabilmektedir.  Öncelikle telefonunuzun Home tuşuna yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutun. Home tuşundan elinizi çekmeden, aynı zamanda power tuşuna da basın. Ekrana gelen kapatma ekranına basarak telefonunuzu kapatın ve sonra tekrar açın. Bu işlem sonrasında Home tuşunun eskiye nazaran daha iyi çalıştığını ve tuşun hassasiyetini kazandığını göreceksiniz. Eğer iPhone ekran kalibrasyonu yaptığınız halde sorununuz devam ediyorsa, problem telefonunuzun donanımından kaynaklı olabilir.


iphone ekran kalibrasyonu
iphone ekran kalibrasyonu

Ekran Değişimi İşleminin Uygulanması ?

Bu durumda yapacağınız tek şey, teknik servisten bu konuda destek almaktır. Home tuşunun bir alternatifi olarak telefonunuzun ayarlar kısmına girerek, sırasıyla genel ve erişilebilirlik seçeneklerinden yardımcı dokunmatik ekran menüsünde bulunan beyaz kutuyu kullanabilir, bu sayede home tuşunun yaptığı tüm işleri sizde ekranınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone ekran değişimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için sayfamızı https://www.cephastanesi.org/iphone-servisi/ ziyaret edebilir iletişim kısmından adresimizi alabilir ya da 0216 596 0532 numaralı telefonu arayarak Cep Hastanesi APPLE teknisyenlerine bağlanabilirsiniz.

 

Bu Yazıyı Paylaş


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir